Český výrobce šperků, které vás spojí s přírodou

Pod značkou Přírodě na dosah pro vás vyrábím šperky z přírodních materiálů - dřeva, minerálních kamenů, křišťálové pryskyřice i pravých květin, které nejsou jen krásným módním doplňkem, ale především vyjádřením pokory přírodě a poděkováním za vše, co nám dává.

 

Šperky lidstvo doprovázejí odnepaměti. Můžeme díky nim vyjádřit, kdo jsme, jaké jsou naše hodnoty, dělají nás jedinečnými, přitahují pozornost a mohou nás dokonce i ochránit před zlem nebo dokonce přinést štěstí či připomenout krásné chvíle našeho života.

 

Jak vznikají šperky

Cesta každého šperku vzniká v mé hlavě. Nápady přicházejí z různých stran - při procházkách v přírodě, čtení knih nebo konkrétním návrhem přímo od vás.

 

Po tom, co si vyjasním co budu tvořit, přenesu myšlenku na papír. Upravuji a dolaďuji návrh tak, aby vypadal co nejlépe.

 

Když je vše konečně zakresleno, přichází výběr materiálu. Šperky vyrábím především ze dřeva, které je každé úplně jiné. Rozmanitost tohoto materiálu mě neuvěřitelně baví a dává mi možnost vytvářet pro vás opravdu širokou nabídku, ze které si vybere snad každý.

 

Šperky vyrábím ručně za pomocí pily a brusky, ale hlavním pracovním náčiním je pro mě brusný papír, který dává šperku konečný tvar a vyhladí povrch dřeva do sametové jemnosti, které se nebudete chtít přestat dotýkat.

 

Teď už stačí šperk jen ošetřit, aby byl odolnější vůči okolním vlivům - především vlhkosti. K tomu používám přírodní směs oleje a včelího vosku, kterou si sama tvořím. Tato směs nepřebarví přirozenou barvu dřeva, ale nádherně ji zvýrazní a podtrhne krásu jeho kresby.

 

K vám pak šperk putuje s osobním přáním, které (jak doufám) vás zahřeje na srdci a přinese pozitivní léčivé myšlenky kdykoliv si šperk na sebe vezmete. 

 

Proč jsem si k výrobě šperků vybrala dřevo?

Neřekla bych, že bych si dřevo vybrala já, ale spíš, že si dřevo našlo mě.

 

Můj kamarád Jakub vlastní malou truhlářskou dílnu u Domažlic a pod značkou Jakubova dílna pro vás vyrábí opravdu překrásné dřevěné výrobky, které jsou nejen praktické, ale i krásné (dřevěné misky, prkýnka, kuksy a mnoho dalšího). Přesvědčte se sami a navštivte jeho webové stránky s e-shopem Jakubova dílna.

 

Jakubovy při výrobě zbývá spousta dřeva, který by on již nevyužil. A právě tyto zbytky dřeva využívám já pro tvorbu šperků.

 

Upcyklované šperky

Procesu, kdy z nevyužitelných věcí nebo z odpadu, vznikají nové krásné věci, které dál nesou hodnotu se říká upcyklace. Upcyklované šperky, nevyrábím ale jen ze dřeva, ale i ze zbytků látek, které zbývají mně, protože kromě toho, že vyrábím šperky, také ráda šiji. Vznikla tak kolekce upcyklovaných šperků Ani nitka nazmar, na kterou se můžete podívat zde.

 

Zelené náušnice ze zbytků látek

 

Při výrobě upcyklovaných šperků nevyužívám jen zbytky látek, ale i kvalitní chirurgickou ocel a šperkařskou pryskyřici.

 

Šperky z křišťálové pryskyřice

Šperky z křišťálové pryskyřice jsou opravdu zajímavým módním doplňkem, který přitáhne pozornost každého, s kým se potkáte.

 

Pryskyřice dovoluje vytvářet nové netrediční kombinace materiálů. Do pryskyřice zalévám dřevo, minerální kameny i pravé květiny, které sama sbírám a suším.

 

Jako bonus pryskyřice zvyšuje odolnost dřeva vůči vlhku. Využívám ji nejen pro vytváření neobvyklých designů šperků, ale právě i pro její zocelující vlastnost, kdy z křehkého dřevěného šperku dokáže vytvořit opravdu odolný šperk, který můžete nosit pořád. Tuto vlastnost využívám hlavně při tvorbě dřevěných prstenů.

 

Stále sice platí, že při těžké práci byste prstýnek měli z ruky sundavat, aby vám nepraskl, ale svůj dřevěný prstýnek nosím na ruce pořád - zvládá dokonce každodenní mytí nádobí a stále je jako nový. Jen je potřeba jej potírat rostlinným olejem, který doma jistě máte.

 

 

Zde si vyberte i vy svůj vlastní přírodní šperk.

 

 Který bude nejen krásným módním doplňkem, ale i vyjádřením díků přírodě.